Aby samochód gwarantował bezpieczną jazdę, należy o niego odpowiednio dbać. Wszyscy pamiętamy o regularnych wizytach na stacji kontroli pojazdów czy wymianie opon przed sezonem zimowym lub letnim.

Ważne jest jednak również dbanie o inne podzespoły. Mowa tutaj na przykład o klimatyzacji. Wielu kierowców przypomina sobie o niej latem, szczególnie w gorące dni, gdy jak na złość przestaje działać tak, jak powinna. Właśnie dlatego warto pamiętać o jej regularnym serwisowaniu. Jak często powinno się je wykonywać i jakie usługi wchodzą w jego zakres?

Czyszczenie, odgrzybianie

Regularne serwisowanie samochodu zapewnia nie tylko komfortową, ale przede wszystkim bezpieczną jazdę. Pierwszą czynnością, o której należy pamiętać, jeśli chodzi o klimatyzację, jest czyszczenie. Zaniedbanie może spowodować pieczenie czy łzawienie oczu pasażerów, a nawet kaszel i katar. Właśnie dlatego przynajmniej raz do roku należy zdezynfekować i wyczyścić klimatyzację samochodową. Należy też pamiętać o jej odgrzybianiu, które zostanie profesjonalnie wykonane w serwisie samochodowym. Samodzielne wykonywanie takich czynności może być niedokładne, a co za tym idzie – nie przynieść pożądanych efektów.

Wymiana filtra i czynnika chłodzącego

Regularne wymiany filtra są niezbędne, by utrzymać klimatyzację w dobrej kondycji. Są one ważne, ponieważ w tym miejscu gromadzi się kurz i inne zanieczyszczenia. Filtr wystarczy wymieniać raz na dwa lata lub po przejechaniu 30 tysięcy kilometrów – w zależności od tego, który z tych warunków zostanie spełniony wcześniej. Należy również dbać o to, by został zachowany odpowiedni poziom czynnika chłodzącego. W ciągu roku ubywa go średnio 10-15%. Właśnie dlatego gaz chłodzący powinno się wymieniać co dwa lata.

Regularne serwisowanie samochodu jest niezwykle ważne. Należy pamiętać nie tylko o przeglądach okresowych czy wymianie opon, ale również serwisie klimatyzacji. Zachęcamy Państwa do rezerwacji terminu wizyty w naszym serwisie samochodowym w Gdańsku. Dzięki nowocześnie wyposażonemu serwisowi i wykwalifikowanym pracownikom gwarantujemy, że zajmiemy się Państwa pojazdem z dbałością o najmniejsze detale. Prowadzimy również stację kontroli pojazdów i możemy się pochwalić nowoczesną myjnią samoobsługową, z której nasi Klienci mogą korzystać przez całą dobę. Wyposażona jest ona w nowoczesne urządzenia, a także wysokiej jakości środki chemiczne.