WYMIANA OPON

Fachowa wymiana opon w naszym serwisie w Gdańsku przeprowadzana jest przez wykwalifikowanych pracowników. Pomagamy klientom w wyborze nowych opon. Uwzględniamy przy tym zalecenia producenta danego pojazdu, konstrukcję i rozmiar koła, a także indeksy homologacji (prędkości, nośności, oznaczenia dodatkowe) oraz kategorie użytkowania.

Pamiętaj, że z wymianą opon nie warto zwlekać – nawet niedroga zimowa opona zapewnia dobrą stabilność na śniegu, błocie czy pokrytym lodem asfalcie. Zapewnia to pełne bezpieczeństwo i chroni przed poślizgiem. Eksperci zalecają wymianę opon, gdy temperatura spada poniżej 7 stopni. Jednocześnie trzeba mieć na uwadze, że zetknięcie zimówki z rozgrzanym asfaltem lub betonem przyspiesza jej ścieranie się i prowadzi do szybkiego zniszczenia bieżnika. Aby uniknąć częstych wydatków na kupowanie nowych opon, najlepiej korzystać z nich w sezonie, któremu są przeznaczone.

Ustawianie zbieżności kół

Poza sezonową wymianą opon zajmujemy się również ustawieniem zbieżności kół. Starannie sprawdzamy geometrię kół oraz dokonujemy ich regulacji (także w skomplikowanych przypadkach). W razie potrzeby wykonujemy naprawę zawieszenia. W realizacji usługi pomaga nam nowoczesny sprzęt do zaawansowanych pomiarów rozstawu kół i osi. Producenci samochodów zalecają kontrolę i regulację geometrii zawieszenia co najmniej raz w roku. Nieprawidłowe ustawienia powodują m.in.: przyspieszone i nierównomierne zużywanie się opon oraz innych elementów układu jezdnego, „ściąganie” pojazdu na prostej, zwiększone zużycie paliwa, niepewne prowadzenie na zakrętach.

Perfekt Serwis

ul. Biegańskiego 22, Gdańsk

Godziny otwarcia

Poniedziałek – Piątek: 7.00 – 22.00

Sobota: 8.00 – 15.00