STACJA KONTROLI POJAZDÓW

Posiadamy stację kontroli pojazdów z odpowiednimi uprawnieniami. Ma ona linię diagnostyczną wyposażoną w funkcję rozpoznawania napędu 4×4. Nowoczesna linia CERTUS Race Line EVO2 pozwala na badanie pojazdu z napędem 4×4 bez konieczności rozłączania przeniesienia napędu między osiami. Dzięki tej funkcji badanie przebiega dużo szybciej i nie stwarza ryzyka uszkodzenia pojazdu. Nasza linia diagnostyczna gwarantuje wysoką dokładność pomiaru, za sprawą dużej częstotliwości pobierania mierzonych wartości.

Nasza wykwalifikowana kadra diagnostów ma wieloletnie doświadczenie w pomaganiu klientom i wykonywaniu okresowych przeglądów pojazdów. Korzystamy z nowoczesnych urządzeń diagnostycznych i pomiarowych, które spełniają wszelkie wymagane normy. Jeśli podczas badania pojazdu wykryte zostaną nieprawidłowości, klienci mogą skorzystać z usług naszego serwisu samochodowego, w którym naprawiamy różne usterki.

Na czym polega okresowy przegląd pojazdu?

Okresowy przegląd pojazdu to badanie techniczne w zakresie ogólnej sprawności pojazdu. Samochód zostaje skontrolowany pod kątem bezpieczeństwa oraz przestrzegania norm ochrony środowiska. Sprawdzane jest jego wyposażenie i stan techniczny podzespołów odpowiedzialnych za prawidłowe funkcjonowanie pojazdu. Obowiązkowy przegląd powinien być wykonany co rok. Jedynie nowe samochody przechodzą go po raz pierwszy dopiero po 3 latach od rejestracji następne po 2 latach.

Badanie na stacji kontroli pojazdów weryfikuje poprawność działania:

  • oświetlenia zewnętrznego;
  • wycieraczek i spryskiwaczy;
  • układu hamulcowego (siła i równomierność hamowania);
  • układu amortyzacji (badanie amortyzatorów);
  • układu jezdnego (kontrola luzów).

Dokonywana jest także analiza emisji spalin oraz kontrola występowania wycieków. Sprawdzana jest również szczelność i kompletność układu wydechowego, a także stan ogumienia i nadwozia oraz obecność wyposażenia obowiązkowego (gaśnicy, trójkąta odblaskowego).

Perfekt Serwis

ul. Biegańskiego 22, Gdańsk

Godziny otwarcia

Poniedziałek – Piątek: 7.00 – 22.00

Sobota: 8.00 – 15.00